Карта об'єктів роздрібної торгівлі пальним, які мають ознаки порушення законодавства

Повідомити про порушення

Про проект

Проект «Нафтогазової Асоціації України» «Карта нелегальних АЗС*» – це суспільна ініціатива, покликана навести порядок на ринку нафтопродуктів з метою захисту інтересів держави, громадян та чесного бізнесу. Подібні проекти реалізовано в ряді європейських країн, для привернення уваги суспільства та ЗМІ до цієї соціально важливої проблеми, а також допомоги правоохоронним органам у виявленні незаконного бізнесу. Водночас карта є механізмом громадського контролю за роботою силовиків, оскільки є всі підстави стверджувати, що значна кількість нелегальних заправок працює з їх допомогою та під їх прикриттям.

Чому необхідно припинити роботу нелегальних АЗС

Безпека

Нелегальні АЗС встановлюються без будь-яких дозвільних документів від органів Державної служби надзвичайних ситуацій, інспекції по охороні праці і т.д. Обладнання не проходить передбачених законом регламентних перевірок з метою безпечної, надійної та точної роботи. Метрологічний контроль таких об’єктів відсутній.

У зв’язку з цим на нелегальних АЗС неодноразово фіксували випадки пожеж, розливу нафтопродуктів та зрідженого газу.

Екологія

Системи екологічної безпеки, наявність яких вимагає законодавство, на нелегальних АЗС не встановлюються в силу тимчасового характеру цих споруд та високої вартості такого обладнання. Навіть після демонтажу нелегальних АЗС реактивація земель власниками цих об’єктів не проводиться.

Руйнування інвестиційного клімату

Наявність великого тіньового сектору б’є по легальному бізнесу, який не в силах конкурувати з неоподаткованими поставками пального, торгівлею без касових апаратів та примітивними заправними пунктами. Робота у відповідності з законодавством потребує виконання маси нормативів та вимог, що супроводжується великими затратами. В такому конкурентному середовищі легальний бізнес не зможе вижити та з часом буде вимушений або припинити існування, або теж використовувати схеми по ухиленню від оподаткування та порушувати законодавство. Нові інвестиції в цей сектор перестануть надходити, від чого зазнають втрат і держава і громадяни.